header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

Novinky

Dne 28. 2. 2024 se na Velvyslanectví Slovenské republiky v Praze uskutečnilo setkání ředitelky Konzorcia Moja Vlasť Jany Podhorské s velvyslankyní SR Ingrid Brockovou. Paní velvyslankyně ocenila projekt Moja vlasť - kulturné premeny Slovenska a přislíbila jeho podporu osobní účastí na slavnostním předání ocenění vítězům 15. ročníku výstavy v Senátu ČR v roce 2024.

Číst dál...

Slovenské město Hlohovec v letošním roce získalo prestížní ocenění Slnko vlasti za svou aktivní účast a dlouholetou spolupráci s výstavou Má vlast cestami proměn – příběhy domova. Toto významné ocenění je odměnou za odhodlání, aktivitu a dobrou vůli města. 
Slovensko se stalo v roce 2023 partnerem výstavy Má vlast cestami proměn – Kultúrne premeny Slovenska. Připravilo také vlastní kolekci výstavy s proměnami ze Slovenska. Zveme vás na přehlídku těchto pozoruhodných proměn, které společně s námi oživují historii a tvoří nové perspektivy pro budoucnost.

Číst dál...

Vznešené prostory Valdštejnského paláce, sídla Senátu ČR, se ve čtvrtek 9. listopadu staly místem slavnostního setkání vítězů 14. ročníku a partnerů a sponzorů 15. ročníku československé putovní výstavy Má vlast cestami proměn – příběhy domova / Moja vlasť, kultúrne premeny Slovenska. Stalo se tak díky vzácnému partnerovi projektu, Stálé komisi Senátu pro rozvoj venkova a jejímu předsedovi Jiřímu Voseckému, hlavnímu partnerskému kraji, Královéhradeckému, zastoupenému panem radním Adamem Valentou a strategickému partnerovi, společnosti INFO NOVA.

Číst dál...

V centru města Zlína na prostranství před zámkem se v průběhu listopadu můžete seznámit s kolekcí proměn Jihomoravského a Zlínského kraje, Vysočiny a Slovenska prezentovanými v 15. ročníku výstavy. Zlín se do aktuálního ročníku zapojil hned s dvěma proměnami. Nedávno provedenou zásadní rekonstrukcí tržiště pod Kaštany, které bylo po téměř padesáti letech nezměněného vzhledu převedeno do nového, moderního a estetického podání. Tato transformace se stala skvělým příkladem toho, jak město může oživit své veřejné prostory a historii města prostřednictvím moderního designu a multidisciplinárního přístupu. A s unikátní instalací Zlínská zrcadla.

Číst dál...

Dňa 21.09.2023  sa uskutočnilo na Trenčianskom hrade slávnostné otvorenie 1. ročníka spoločného cezhraničného česko-slovenského projektu „MOJA VLAST – cestami proměn, MOJA VLASŤ – kultúrne premeny Slovenska“, internetovo-putovnej výstavy zameranej na propagáciu zveľaďovania verejných priestorov a kultúrnych pamiatok iniciatívou jednotlivcov, združení či obcí a ocenenie tých najlepších.

 

Číst dál...

21/9/2023, Trenčín, Slovensko – Vážení přátelé, s velkou radostí vás informujeme o slavnostním zahájení 1. ročníku výstavy "Moja vlasť – kultúrne premeny Slovenska", které se uskuteční v Trenčínském hradě dne 21. září 2023. Výstava je věnována pozitivním proměnám a renovacím chátrajících a opuštěných míst na Slovensku.

Číst dál...

Klatovy, 14. září 2023 - Ve středu 13. září se barokní sál Městské knihovny Klatovy naplnil úctou k domovu díky krajskému setkání v rámci výstavy „Má vlast cestami proměn – příběhy domova / Moja vlasť – kultúrne premeny Slovenska“. Sešly se zde osobnosti spojené s proměnami Plzeňského kraje 14. a 15. ročníku.

Číst dál...

Chcete vědět, jak se zanedbaná místa v České republice proměňují v krásné domovy plné inspirace? Chcete se nechat unést příběhy jedinečných proměn a rekonstrukcí.
Přijďte se inspirovat a oslavte s námi ty, kteří přetvořili zanedbaná a opomíjená místa v naší krásné vlasti! 
Kdy? 7. září 2023 od 15 hodin
Kde? Vadlštejnská zahrada, Praha 1

Číst dál...

17. 6. 2023 oslavila putovní výstava Má vlast cestami proměn – příběhy domova své půlkulaté 15. výročí. Slavnostní zahájení proběhlo v parku Břevnovského kláštera na Praze 6. Letos poprvé má výstava dva pořadatele, ke spolku Cestami proměn se přidalo Konzorcium Moja vlasť – kultúrne premeny Slovenska. Nový ročník představil 97 proměn z České republiky i Slovenska.

Číst dál...

Zástupci měst, obcí a institucí z Královéhradeckého kraje, kteří reprezentují proměny svého okolí ve 14. ročníku mezinárodní putovní výstavy Má vlast cestami proměn – příběhy domova, se dnes sešli v sídle krajského úřadu, aby si z rukou radního Adama Valenty převzali pamětní listy a poděkování za obdivuhodné znovuoživení zapomenutých míst a objektů. Ve 14. ročníku se prezentovalo 10 projektů z Královéhradeckého kraje a v anketním hlasování veřejnosti se nejlepšími proměnami staly rekonstrukce hřbitovní kaple v Bartošovicích v Orlických horách a obnova historického kříže v Broumově.

Číst dál...