header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en
 • Na Slovensku odstartoval 1. ročník výstavy Moja vlasť – kultúrne premeny Slovenska

  Dňa 21.09.2023  sa uskutočnilo na Trenčianskom hrade slávnostné otvorenie 1. ročníka spoločného cezhraničného česko-slovenského projektu „MOJA VLAST – cestami proměn, MOJA VLASŤ – kultúrne premeny Slovenska“, internetovo-putovnej výstavy zameranej na propagáciu zveľaďovania verejných priestorov a kultúrnych pamiatok iniciatívou jednotlivcov, združení či obcí a ocenenie tých najlepších.

   

 • Slávnostné zahájenie 1. ročníku výstavy Moja vlasť – kultúrne premeny Slovenska

  21/9/2023, Trenčín, Slovensko – Vážení přátelé, s velkou radostí vás informujeme o slavnostním zahájení 1. ročníku výstavy "Moja vlasť – kultúrne premeny Slovenska", které se uskuteční v Trenčínském hradě dne 21. září 2023. Výstava je věnována pozitivním proměnám a renovacím chátrajících a opuštěných míst na Slovensku.

 • Moja vlasť – kultúrne premeny Slovenska

  Milý priatelia pamiatok, prírody a krajiny,

  som veľmi rada, že po troch rokoch rozbiehajúcej sa spolupráce, ovplyvnenej bohužiaľ pandémiou sa nám v tomto roku podarilo zrealizovať Prvý plnohodnotný česko-slovenský ročník tohto úžasného projektu.

  Nesmierne ma teší, že sme na Slovensku získali ako partnerov projektu Združenie SK8 zastrešujúce 8 krajov (VUC) Slovenska, Klub primátorov miest Slovenska a Trenčiansky samosprávny kraj, reprezentovaný predsedom Jaroslavom Baškom,ktorý nám vytvoril podmienky, aby sme mohli každoročne prezentovať výsledky projektu na Trenčianskom hrade, ktorý je aj určitým symbolom blízkej česko-slovenskej a nedá mi nepovedať aj moravskej spolupráce.

  Taktiež v Odbornej porote máme výrazné slovenské osobnosti z oblasti histórie, krajina a umenia ako historik Prof.PhDr. Juraj Šedivý, MAS, Phd., Ing.arch. Pavol Ižvolt, PhD., riaditeľ PÚ SR, Mgr. Peter Horanský, pamiatkár, PhDr. Daniel Kollár, vydavateľ časopisu Krásy Slovenska, fotograf MgA. Daniel Brodgyányi.

  Slávnostné otvorenie 1. ročníka uskutočníme na Trenčianskom hrade 21.9.2023,kde bude najúspešnejšiemu projektu udelené ocenenie „Slnko vlasti“,ktorého autorom je sochár a dizajnér Mgr.art. Achilleas Sdoukos, známy aj v Českej republike. Všetkých Vás na toto otvorenie s radosťou pozývam.

  Jana Podhorská

  riaditeľka Konzoria MOJA VLASŤ- KULTÚRNE PREMENY SLOVENSKA